Sunday, July 14, 2024
spot_img

Besart Abdurahimi, futbollist i ri i Mostar Zrinjskit

Ish-futbollisti i Maqedonisë, Besart Abdurahimi, është futbollist i ri i Mostar Zrinjskit, ka bërë të ditur sot kampioni aktual i Bosnjës dhe Hercegovinës.

Klubi më i suksesshëm në Bosnje dhe Hercegovinë ka saktësuar në një postim në profilin e tij në platformën X se bashkëpunimi me anësorin 33-vjeçar është rënë dakord deri më 31 maj 2025.

Abdurahimi, i lindur në vitin 1990 në Zagreb, ka luajtur për të rinjtë e Kroacisë, ndërsa në nivel të lartë ka veshur fanellën e Maqedonisë.

Ai vjen te Zrinjski nga kampionati qipriot në të cilin ka luajtur për Apollon Limassol deri në janar të këtij viti.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT