Monday, July 22, 2024
spot_img

Biden dhe Trump kanë siguruar nominimet për presidencën e SHBA-ve

Presidenti aktual dhe ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) fitoi pothuajse të gjitha votat në shtetet e Georgia, Mississippi, Washington dhe Hawaii.

Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, dhe paraardhësi i tij në detyrë, Donald Trump, siguruan dje zyrtarisht nominimet presidenciale të partive Demokratike dhe Republikane, pasi fituan fitore vendimtare në zgjedhjet paraprake në shtetet e Xhorxhias, Mississippi dhe shtetit. të Uashingtonit, raportojnë mediat botërore. Me përfundimin e këtij procesi, gara për Shtëpinë e Bardhë hyn në një fazë të re.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT