Wednesday, May 29, 2024
spot_img

Bilall Kasami: Forca! Nuk ka dorëzim!

“Strukturat dhe votuesit tanë nuk duhet ta ulin kokën. Ne kemi ardhur deri këtu me nder. Sot BDI feston me vota të blera nga minoritetet dhe shtresat e varfra. Por VLEN ka fituar votën e shqiptarëve. Ky rezultat nuk paraqet diferencë në mandate deputetësh. Në 8 maj, angazhimi i strukturave tona do të jetë shumëfish, dhe rezultatin do ta përmbysim.
Forca! Nuk ka dorëzim!”, ka shkruar Kasami.

Bilall Kasami në pres konferencë për media akuzoi BDI për blerje të votave duke thënë se VLEN është fitues legjitim në këto zgjedhje. Ai shtoi se VLEN në zgjedhjet e 8 majit do të fitoj.

Ai shtoi se BDI është fajtore se shqiptarët nuk arritën të dërgojnë një kandidat shqitpar në raundin e dytë.

“Fillimisht dua të falënderoj votuesit që votuan për kandidatin tonë. Fitues jemi ne nga koalicioni VLEN. VLEN fitoi votat e shqiptarëve. BDI-ja ka humbur legjitimin“, tha Kasami. Ai shtoi se “Edhe ky rezultat po të përkthehet në mandat deputetësh është një diferencë e vogël. BDI-ja shkatërroi mundësinë që presidenti shqiptar të zgjedhej në këto zgjedhje. Kjo garë vlejti sot dhe do të vlej edhe më shumë më 8 maj”, shtoi Kasami.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT