Saturday, May 18, 2024
spot_img

Bujar Osmani theksoi se vendi ndodhet në udhëkryq dhe ne duhet të zgjedhim midis integrimit dhe izolimit

Rrallë ndodh që të ndodhemi në udhëkryq, të zgjedhim midis vizionit të integrimit dhe izolimit, bashkëjetësës dhe urrejtjes, zhvilllimit dhe rrëshqitjes mbrapa, kjo është dilemma para së cilës gjendemi ne, nuk është garë mes nesh derivatëve, ky front nuk është i rastësishëm, nuk ka fotografi më të bukur kur shohim bashkë të gjithë. Nuk lejojnë të prekin një atom të vogël nga ne, këto burra që janë bërë pjesë e Frontit Europian. Sot Marrëveshja e Ohrit ka fituar këmbë e duar, është shndëruar në lëvizjen më të madhe politike për të rrumbullakësuar barazinë dhe të prishë monopole që janë krijuar të jemi qytetarë të rendit të dytë, rrënuam pozitën e kryetarit të kuvendit dhe kryeministrit, të thyejmë pozitën e presidentit dhe të bëhemi bashkë në karavanin e madh dhe të tregojmë se dimë dhe mundemi të udhëheqim vendin, shtoi Osmani.

 

Sadulla Duraku vlerësoi se Fronti Europian është i menduar mirë pasiqë ka misionar Ali Ahmetin.

 

Çairi ka qenë është dhe do të jetë në mbështetje të kauzës kombëtare edhe pse Çairin misionari Ali Ahmeti e bëri komunë ashtu siç i ka hije dhe të gëzojnë të gjithë shiqptarët në këtë vend dhe komunitetet tjera. Fatkeqësisht ka njerëz që i ngrit dhe ua jep dorën por ne kemi parë fytyrën e vërtetë të disa personave dhe kjo është sprovë. Fronti Europian është i menduar mirë, misionar është Ali Ahmeti dhe nuk mund të jenë të tjerët, pak ka si ai. Ali Ahmeti ka dëshmuar si në rini si student dhe tani në këtë moshë, në këtë miison i janë bashkangjitur edhe të tjerët, tha Duraku.

 

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT