Qeveria miraton raportin e DASh-it për të Drejtat e Njeriut

vull

Qeveria e Kosovës ka shqyrtuar raportin për të Drejtat e Njeriut në Kosovë për vitin 2018, të publikuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Qeveria ka miratuar këtë raport, ndërkaq që u tha se do të raportohet veç e veç për veprimet e marra nga dikasteret. Me këtë rast, kryeministri i […]

Plazhi i Godullës bekim i natyrës, peng i paaftësisë!

vull

Nga Elton LASKA Vetëm 2 kilometra nga qyteti i Mamurrasit ndodhet plazhi i Godullës, një dhuratë bujare që natyra ia ka dhënë Kurbinit, por që njeriu me paaftësinë dhe neglizhencën e tij, e ka masakruar. Segmenti rrugor që lidh Fushë -Mamurrasin me Gotullën, është lënë në mëshirë të fatit, ndërsa […]

Basha: Gati për protestën tjetër, nuk ndalemi deri…

vull

Opozita po përgatitet për protestën e rradhës. Do të jetë një protestë tjetër e fortë dhe mbarëpopullore. Vendimi është marrë pas mbledhjes së kolegjit të kryetarëve të PD të drejtuar nga Basha. Ndonëse Basha nuk e ka shpallur datën, ajo pritet që të zbardhet gjatë ditëve të ardhshme. Kryetari i […]

Gërdeci/Shkëlzen Berisha i përgjigjet Ballës: Padi të reja për ty

vull

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, paralajmëron se do të padisë për shpifje kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla lidhur me deklaratat e këtij të fundit për dosjen ‘Gërdeci’. Përmes një postimi në facebook, Shkëlzen Berisha shkruan se as padite dhe për rrjedhojë llogjike e juridike as […]

Kelmendi: ZOTI i shkatërroftë terroristët dhe zullumqarët

vull

Kryetari i FJALËS reagon lidhur me sulmin terrorist që ka ndodhur në Zelandën e Re. Sulmi terrorist që ndodhi sot në Xhami ditën e Xhuma në Zelandë të re, dëshmon atë që e kam thënë edhe më herët se terrorizmi nuk njeh fe, racë, komb dhe gjuhë. Terroristi australian Brenton […]

Subscribe US Now