Deklarata e fortë e Bashës: Ose zgjidhje e re politike ose Parlamenti do të fshihet nga populli

vull

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka deklaruar me forcë në Kuvend sot se nuk mund të tolerohet më lidhja e qeverisë me krimin, ashtu siç u provua dhe transmetua së fundi edhe nga Zëri i Amerikës, por të jepet menjëherë zgjidhja: “Ose përmes propozimit të opozitës, përmes një qeverie kalimtare […]

SKANDAL/ Deputeti shqiptar në Mal të Zi: Nëna dhe babai i Skënderbeut ishin serb (VIDEO)

vull

Një deklaratë që askush nuk e ka pritur nga një deputet shqiptarë i Malit të Zi. Dhe kjo deklaratë është dhënë në një medium serb, përcjell portali “tetova1”. Konkretisht bëhet fjalë për kreun e Lëvizjes Civile të Partisë Demokratike, Dritan Abazoviç, i cili është deputet shqiptar në Kuvendin e Malit […]

Deklaratë e Qeverisë së Kosovës: Koalicioni është funksional dhe stabil

vull

Në takimin e sotëm të liderëve të partive të koalicionit qeverisës, u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend, për funksionimin e institucioneve, përmbushjen e agjendës qeverisëse dhe legjislative, me theks të posaçëm aprovimin e Buxhetit 2019, pakon e ligjeve përcjellëse, platformën e dialogut dhe çështjen e taksës. Partnerët […]

Kryeministri Haradinaj: Duke i nderuar heronjtë, ne e vërtetojmë se e dimë rrugën tonë deri këtu

vull

“Rënia e Zahirit, Hakifit, dhe Edmondit, në mënyrën aq heroike, në përpjekje, duke rezistuar e luftuar bëri kthesë në kalkulimet tona, në mënyrën se si ne e planifikonim më tutje se çka duhet të ndodh, ku në këtë rrugëtim filloi edhe një seri e ngjarjeve të tjera që do të […]

Vuçiç: Në Mars do jem në Tiranë, dëgjoj dhe interesat e shqiptarëve

vull

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do të marrë pjesë në Samitin e vendeve të Ballaknit që do të zhvillohet në Tiranë në fillim të muajit mars. Ai ka konfirmuar pjesëmarrjen në një takim të zhvilluar me homologun slloven. Në konferencën e përbashkët për mediat të Presidentit slloven dhe atij të […]

Haradinaj e thotë copë: Na kanë kërkuar veriun e Kosovës, ku është pasuria

vull

Ramush Haradinaj deklaroi hapur se bashkësia ndërkombëtare ka kërkuar vazhdimisht nga Kosova “të japë tokë, në këmbim të njohjes së Pavarësisë së saj nga Serbia”. Ndryshe nga herë të tjera kryeministri i Kosovës e tha copë se “se kanë kërkuar veriun ku janë minierat, ku është pasuria. Sot, nuk kryejnë […]

Bullgaria miratoi Protokolin për aderimin e Maqedonisë në NATO

vull

Qeveria e Bullgarisë ka miratuar propozim Protokollin e Marrëveshjes Veriatlantike për aderim të Maqedonisë në NATO. Me të njëjtin vendim, Këshilli i ministrave ka autorizuar administratorin e përkohshëm të Delegacionit të përhershëm në NATO të nënshkruajë protokollin për aderim, informojnë mediat bullgare. Pasi ambasadorët e të gjitha vendeve anëtare të […]

Partitë shqiptare bëhen bashk, garojnë së bashku në një listë në zgjedhje, në Mal të Zi

vull

Partitë shqiptare në Tuz kanë arritur marrëveshjen për të dalë me një listë të vetme, për zgjedhjet lokale të 3 Marsit. Siç mësojmë, në mbledhjen e mbajtur sonte është arritur marrëveshja dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve, i është bashkuar Forumit Shqiptar, i cili përbëhet nga Alternativa Shqiptare dhe Lidhja Demokratike […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: