Friday, July 19, 2024
spot_img

Chelsea ka bërë tri fitore në Premier League për herë të parë që nga viti 2022

Chelsea ka mundur 1:0 në shtëpi Fulhamin pasditen e sotme në ndeshjen e xhiros së 21-të të Premier League.

Londinezët arritën fitoren e tretë radhazi në Premier League. Më parë skuadra e Mauricio Pochettino ka mundur Crystal Palace (2:1) dhe Luton Town (3:2).

Kjo ndodhi për herë të parë që nga tetori 2022. Më pas “blutë” fituan katër ndeshje radhazi, duke mundur West Ham (2:1), Crystal Palace (2:1), Wolverhampton (3:0) dhe Aston Villa (2:0).

Pas fitores ndaj Fulhamit, Chelsea fitoi 31 pikë dhe u ngjit në vendin e tetë në Premier League.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT