Tuesday, June 18, 2024
spot_img

Çmimet e reja të karburanteve do të shpallen të martën, pasi nesër është ditë jopune

Çmimet e reja të derivateve do të përcaktohen të martën, ditën e parë të punës të javës, sepse nesër është ditë jopune edhe për qytetarët e Maqedonisë dhe institucionet shtetërore.

Sipas lëvizjeve të fundit në bursat botërore, nafta Brent shitet 74 dollarë për fuçi, ndërsa nafta bruto 79 dollarë për fuçi.

Aktualisht, çmimet e karburanteve janë si më poshtë:

EUROSUPER BS – 95 77 den/l
EURODIESEL BS (D-E V) 73,5 den/l
EUROSUPER BS – 98 79,5 den/l

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT