Saturday, April 20, 2024
spot_img

Çokollata e njohur e tërhequr nga tregu në Kroaci

Inspektorati Shtetëror Kroat tërhoqi nga tregu produktin mini waffle Nestlé Kit-Kat për shkak të pranisë së vajrave minerale, njoftoi të mërkurën Agjencia Kroate për Bujqësi dhe Ushqim.

Siç sqarojnë ata, është tërhequr vetëm Nestlé kit-kat mini 200g në një qese (produkt waffle i mbushur me çokollatë qumështi), seria 40580734, me datë skadence 01/2025. vjet.

Prodhuesi është “Nestle Deutschland AG”, Frankfurt, Gjermani, dhe produkti është plasuar në treg nga “Nestle Adriatic doo”, Zagreb, Kroaci.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT