Friday, July 19, 2024
spot_img

De Bruyne u rikthye me një asist pasi Manchester City u përball me lehtësi me Huddersfield

Manchester City e mposhti Huddersfieldin me një fitore bindëse 5:0 dhe kështu u kualifikua në raundin tjetër të FA Cup, dhe Kevin De Bruyne luajti në këtë ndeshje pas një pauze prej më shumë se tre muajsh.

De Bruyne hyri në lojë në minutën e 57-të dhe asistoi Grealish për të shënuar rezultatin përfundimtar. Ndeshja u hap pas pak më shumë se gjysmë ore kur Foden goditi rrjetën e Huddersfield, katër minuta më vonë Alvarez shënoi 2-0.

City shkoi në pushim me dy gola epërsi dhe më pas në pjesën e dytë, Jackson shënoi autogol, ndërsa Foden shënoi golin e dytë para golit të Grealish.

West Ham nuk e realizoi rolin e favorit ndaj Bristol City dhe luajti vetëm 1:1, ndaj do të duhet të luajë edhe një ndeshje.

Rezultatet e Kupës së FA:

Luton – Bolton 0: 0

Nottingham – Blackpool 2:2

Paterborough – Leeds 0:3

Shrewsbury – Wreham 0:1

WBA – Aldershot 4: 1

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT