Saturday, June 15, 2024
spot_img

DELEGACIONI NGA MALI I ZI VIZITON MYFTININË E TETOVËS

Sot 27.05.2024, Myftiu i Tetovës Dr. Hfz. Selver Xhemaili me bashkëpunëtorët e tij si dhe drejtori i vakëfit pranë BFI-së Mr. Fehmi Ef. Ebibi pritën mysafirët nga Mali i Zi, të kryesuar nga Mr. Muidin Ef. Milaimi, kryeimam dhe drejtor i Qendrës Kulturore Islame në Bar dhe bashkëpunëtorët e tij.

Myftiu i falënderoi mysafirët për vizitën dhe i njohëtojë ata për jetën fetare në Tetovë dhe rrethinë.

Në kuadër të kësaj vizite delegacioni nga Mali i Zi vizitoi Xhaminë e Larme si dhe kompleksin Harabati Baba. Imami i Xhamisë së Larme Mr. Emir ef. Kasami u shpjegoi mysafirëve historikun dhe vlerat arkitektonike të Xhamisë së Larme.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT