Monday, June 24, 2024
spot_img

Djali i futbollistit të njohur është sëmurë dhe nuk ka shërim!

Në përgjithësi, fëmijët e sportistëve të njohur pritet të ndjekin hapat e prindërve të tyre, por jo gjithmonë duhet të jetë kështu.

Vështirë se dikush ia del t’i kalojë prindërit, disa marrin një rrugë krejtësisht tjetër, ndërsa disa përpiqen dhe kuptojnë se nuk është për ta.

Tifozët e punës anësore më të rëndësishme në botë kujtojnë Michael Owen, futbollistin e famshëm, i cili la pas një gjurmë të madhe. Megjithatë, vështirë se dikush e di për gjendjen e tij të vështirë, për të cilën ai foli së fundmi.

Në një intervistë ai ka folur për djalin e tij James, i cili ka probleme me shikimin, pra është diagnostikuar me sëmundjen Stargart.

“Kjo është ndoshta pyetja më e keqe, edhe pse nuk e tregoj kurrë ose nuk flas për të me askënd”, tha Owen për Daily Mail, duke shtuar:

“Ju e gjeni veten në një situatë ku duhet të justifikoheni ose të thoni se ai nuk është i interesuar dhe njerëzit ju shikojnë dhe ju pyesin: “A nuk është i interesuar për futbollin?”. Pastaj duhet t’u shpjegoni gjithçka dhe përfundoni duke bërë një bisedë që nuk dëshironi ta bëni me askënd. Kur dikush vjen tek ju në një lokal dhe ju pyet – luan djali juaj? – thjesht dëshiron të ndryshosh temën. Kjo ishte ndoshta më e vështira ndër vite. “James nuk e shijoi futbollin aq sa duhej dhe nuk ishte aq i mirë sa duhej të ishte”, thotë Owen.

 

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT