Monday, May 20, 2024
spot_img

Do të kemi një fundjavë të ngrohtë me diell për shëtitje dhe relaksim

Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor, më e theksuar në pjesët lindore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 9, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 22 deri në 29 gradë.

Në Shkup mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla dhe me erë të dobët deri mesatare nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 28 gradë.

Vazhdon periudha e motit me diell dhe të ngrohtë me vranësira të herëpashershme mesatare. Të dielën në shumë vende do të fryjë erë mesatare deri e fortë veriore. Nga mesi i javës së ardhshme pritet ndryshim i motit me reshje lokale shiu

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT