Sunday, March 3, 2024
spot_img

Dodik: Nuk ka forcë që mund ta bëjë një serb të dashurojë një Bosnjë fiktive

Kreu i serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik, tha se autoritetet e Republikës Srpska do të vazhdojnë politikën aktuale dhe nuk do të dorëzohen para asnjë kërcënimi.

Pas një sërë dënimesh për shënimin e 9 janarit si Dita e RS-së, e cila u organizua përkundër vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Bosnjë-Hercegovinës, e cila e shpalli respektimin e asaj date si antikushtetuese, Dodik tha në rrjetin social X se të gjitha të tilla. Reagimet për të dhe bashkëpunëtorët e tij janë vetëm dëshmi se ata janë në rrugën e duhur.

“Asnjë sasi kërcënimesh që kemi dëgjuar prej vitesh, edhe në këto ditë festimi, nuk do ta ndryshojë kurrë këtë, ato vetëm e kanë forcuar besimin tonë se ajo që po bëjmë është e drejtë. “Nuk ka forcë që mund të vijë dhe të bëjë çdo serb të dëshirojë një Bosnjë fiktive”, ka shkruar Dodik.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT