Monday, July 22, 2024
spot_img

Dokument/ PDT zbulon vendimin: Jemi pjesë e “Frontit Evropain”

Ashtu edhe siç u paralajmërua, Partia Demokratike Turke (PDT), do të jetë pjesë e “Frontit Evropian”.

Këtë lajm e kanë kumtuar nga zyra për shtyp e PDT-së nga ku thonë se ky vendim doli nga Këshilli i Asamblesë Qendrore të partisë, që sipas tyre është organi më i lartë partiak.

“Si rezultat i vendimit të marrë nga Këshilli i Asamblesë Qendrore, organi më i lartë i partisë sonë, Partia Demokratike Turke do të jetë pjesë e “FRONTIT EUROPIAN” në zgjedhjet Presidenciale dhe ato Parlamentare të vitit 2024″, thonë nga PDT, njofton indeks.mk

Nga PDT kanë zbardhur edhe marrëveshjen me “Frontin Evropian” dhe numrat që do ti kenë në listë.

Sipas njoftimit zyrtar, PDT do ti ketë këto numra në këto njësi:

Zona zgjedhore 6 – numër 6
Zona zgjedhore 5 – numër 5
Zona zgjedhore 4- numër 1
Zona zgjedhore 3 – numër 3 dhe 4
Zona zgjedhore 1 – numër 8.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT