Sunday, May 26, 2024
spot_img

Ekzistojnë vetëm 10 vite dhe sot eliminuan Villarrealin nga Kupa e Mbretit (Video)

 Salamanca bëri një sensacion të vërtetë dhe kaloi në fazën e 16-tës së Kupës së Mbretit spanjoll pasi eliminoi Villarrealin me penallti këtë pasdite.

Kjo ndeshje fillimisht u luajt dje por u ndërpre pas 90 minutave të rregullta për shkak të problemeve me energjinë elektrike. Në kohën e rregullt ndeshja përfundoi 1-1, ndërsa sot u luajt koha shtesë në të cilën nuk pati gola, e më pas penallti. Unionistas, i krijuar në gusht 2013, fitoi ndeshjen me penallti 7-6 dhe arriti suksesin më të madh në historinë e klubit.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT