Saturday, April 20, 2024
spot_img

Është kthyer edhe mandati i tretë për formimin e qeverisë, Bullgaria shkon në zgjedhje të reja

Përfaqësuesit e partisë “Ka një popull të tillë” (ITN) sot ia kthyen mandatin e tretë dhe të fundit për përbërjen e qeverisë, të cilin ia dorëzoi presidentit bullgar Rumen Radev, me çka hapet rruga për caktimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare.

Mandati i dhënë ITN-së ishte shansi i fundit për të formuar një qeveri të rregullt brenda Kuvendit Kombëtar, raporton Radio Bullgare.

Presidenti Radev tani duhet të caktojë një datë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, pasi atij iu kthyen tre mandate për të formuar qeverinë.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT