Sunday, May 26, 2024
spot_img

F.C Voska Sport: Mirë se vini në familjen “bardheblu”, Petar Bojo

Përforcimi i parë në prag të stinorit pranveror na vjen nga Bosnje e Hercegovina, dhe ai është Petar Bojo. Mesfushori me përvojë të madhe në elitën e futbollit boshnjak, firmosi kontratën në praninë e presidentit, Nefi Useini.

Bojo te skuadra jonë vjen me një bagazh të madh, duke numëruar plotë 143 ndeshje, 18 gola dhe 8 asistime në elitën e futbollit boshnjak, aty ku në sezonin 2021/22 ishte shpallur edhe kampion me ekipin e Zrinjski Mostar.

Skuadra e tij e fundit ishte Igman Konjic, ndërsa gjatë karrierës së tij, i njëjti kishte veshur edhe fanellën e skuadrave të Zheljezniçarit, Mladost Kakanj dhe NK Vitez.

Ndryshe karrierën e tij si i ri e kishte nisur te Shiroki Brijeg, ndërsa si 19-vjeçar kishte provuar veten edhe në futbollin çek, me skuadrën e Jihlava.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT