Saturday, April 20, 2024
spot_img

Fakte dhe statistika për ndeshjen kundër Rabotniçkit

Këtë fundjavë edhe zyrtarisht starton stinori pranveror. Struga Trim Lum ndeshjen e parë të këtij gjysëmsezoni do ta zhvillojë në Shkup kundër Rabotniçkit, ndaj së cilës skuadër kemi një bilanc pozitiv…

Futbollistët e Struga Trim Lum të dielën synojnë të bëjnë hapin e parë në rrugën drejt suksesit. Në Shkup do të përballemi me skuadrën e Rabotniçkit, drejtuesit e së cilës skuadër së fundmi prezantuan tre blerje të reja.
Ndaj ekipit shkupjan do të synojmë fitoren e 5-të rresht, duke pasur parasysh se stinorin vjeshtorë e mbyllëm me 4 fitore të njëpasnjëshme, që në fund na ndihmuan edhe të shpallemi kampion të pjesës së parë të sezonit 2023/24.
Më poshtë mund të gjeni të gjitha faktet dhe statistikat lidhur me këtë ndeshje.

Dominim absolut i Struga Trim Lum

Struga Trim Lum ka fituar 10 nga gjithsej 15 ndeshje kundër Rabotniçkit, përfshirë këtu edhe dy ndeshje në kuadër të Kupës, ku në njërën kishim arritur deri tek fitorja vetëm përmes ruletit të penaltive.
Ndryshe sa u përket ndeshjeve kampionale, nga gjithsej 13 ndeshje, skuadra jonë numëron 8 fitore, 4 barazime dhe vetëm një disfatë.
Disfatën e vetme nga ky kundërshtarë e kemi pësuar para plotë 4 viteve, me 16 shkurt të vitit 2020, edhe atë në ndeshjen e zhvilluar në Strugë.
Sa u përket ndeshjeve në Shkup ndaj Rabotniçkit, Struga Trim Lum numëron 3 fitore dhe 3 barazime.
Në 6 ndeshjet e fundit, regjistrojmë 5 fitore dhe 1 barazim.

Rabotniçki skuadra e preferuar e Bunjamin Shabanit

Rabotniçki është skuadra e preferuar e kapitenit tonë, Bunjamin Shabani. Të dielën kapiteni ynë ndaj “romantikëve” do të zhvillojë ndeshjen e tij të 22-të dhe të 11-tën me fanellën e Struga Trim Lum.
Pikërisht ndaj Rabotnçkit, ai ka realizuar më së shumti gola, gjithsej 4, po aq sa ka shënuar edhe ndaj Sileksit, mirëpo ndaj skuadrës nga Kratova, një numër të tillë golash, e kishte arritur në 17 ndeshje.
Në ndeshjen e rradhës ndaj Rabotniçkit, Shabani do të jetë në kërkim të fitores së 10-të personale, dhe të 7-tën me fanellën e Struga Trim Lum, me të cilën skuadër nuk njeh disfatë në ndeshjet ndaj “romantikëve”.

5 ndeshjet e fundit

Bunjamin Shabani është futbollisti i vetëm që ka realizuar dy gola në 5 përballjet e fundit ndaj Rabotniçkit. Ndryshe në këto 5 përballje, ku kemi realizuar 3 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje, kemi një gol-averazh 8:3 në favorin tonë, ndërsa është interesant fakti se në 3 përballje, sa ishte prezent me fanellën e skuadrës tonë, Besart Ibraimi, golashënuesi numër një i skuadrës tonë, nuk ka gjetur rrjetën.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT