Tuesday, June 25, 2024
spot_img

FATJON JUSUFI, FUTBOLLISTI I RRADHËS QË I BASHKOHET FAMILJES SË VOSKA SPORT

Fatjon Jusufi është emri më i ri që i bashkohet familjes së F.C Voska Sport. Edicionin e kaluar i njëjti ishte shpallur kampion me Struga Trim Lum, ndërsa 6 muajt e fundit luajti me fanellën e Gostivarit.

Eksperienca e tij në elitën e futbollit vendor, ku numëron plotë 200 ndeshje, pritet të shtojë konkurrencën në skuadrën tonë, që thuajse ka formuar boshtin e skuadrës për pjesën pranverore, edhe pse deri në fund të merkatos nuk përjashtohet edhe ndonjë emër shtesë.

#Jusufi pjesën më të madhe të karrierës në futbollin vendor e ka kaluar te Renova, ndërsa i njëjti kishte provuar veten edhe te FC Shkupi. Gjithashtu kishte luajtur edhe jashtë vendit, duke patur dy aventura të shkurtëra në Shqipëri??me Partizanin e Tiranës dhe në Armeni??me skuadrën e Shirak Gyumri.

#Jusufi në zyrat e klubit tonë, u prezantua nga Drejtori Sportiv, Iskender Jonuzi.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT