Saturday, April 20, 2024
spot_img

Fenerbahçe do ta luajë ndeshjen e Superkupës kundër Galatasarayt me ekipin e dytë?!

Sikur nuk mund të kalojë një ditë pa një skandal në futbollin e Turqisë. Pas gjithçkaje që ndodhi në derbin e Trabzonit, Turqia futbollistike është rikthyer në këmbë që prej ditës së djeshme.

Përkatësisht, drejtuesit e Fenerit theksuan se nuk kanë ndërmend ta luajnë ndeshjen e Superkupës kundër Galatasarayt me skuadrën e tyre më të mirë, por nëse e bëjnë, atëherë do të kenë mundësi rezervat.

Kjo vjen pasi gjigantët nga Stambolli acaruan marrëdhëniet me FC Turqinë pas ngjarjeve në Trabzon, madje duke paralajmëruar se do të tërhiqen krejtësisht nga Superliga.

Ndryshe, kjo ndeshje ishte paraparë të luhej më 29 dhjetor në S. Arabia, pikërisht në njëqindvjetorin e formimit të Turqisë moderne. Për këtë shkak, nikoqiri nuk i ka lejuar lojtarët e të dyja skuadrave të vrapojnë me bluza me imazhin e Ataturkut, më pas ka ndodhur kaos.

Dhe tani KF e Turqisë ka vendosur që këtë ndeshje ta caktojë për 7 prill.

Më herët, më 3 prill, Feneri duhet të vizitojë Adana Demirsporin, ndërsa më 11 prill do të takohet me Olimpiakos.

Kjo është arsyeja kryesore pse Fener kërkon një tjetër shtyrje ose do të luajë me ekipin e dytë.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT