Monday, June 24, 2024
spot_img

FOTO / Skena të frikshme në Islandë: Lava rrjedh nëpër rrugë, shtëpi në flakë

Të dielën herët në mëngjes, një vullkan në Islandë shpërtheu. Lava arriti në qytetin e evakuuar pasdite dhe disa shtëpi janë në flakë, raporton BBC.

Për shkak të tërmeteve të shumta në javët e fundit, qyteti u evakuua para shpërthimit dhe sipas një raporti të televizionit shtetëror RUV, shtëpitë që morën flakë ishin bosh. Rruga që të çon në qytet është e ndërprerë.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT