Monday, May 20, 2024
spot_img

Fronti Europian hap shtabin në Dollnen/ Sela: Do të maksimalizojmë votën në nivel republikan

Pas Krushevës, Fronti Europian ka vazhduar aktivitetet parazgjedhore në komunën e Dollnenit ku para të pranishmëve fjalë rasti ka pasur bartësi i listës në njësinë e V-të zgjedhore, Ziadin Sela, kandidati për president Bujar Osmani, kandidati për deputetë Musa Xhaferi dhe Fehmi Skender si dhe kordinatori i Zonës së V-të zgjedhore, Kreshnik Bekteshi.

Ziadin Sela theksoi se po garojnë që si Front të maksimalizojnë votën në nivel republikan.

Jemi para zgjedhjeve të rradhës dhe siç e do rendi vijmë për të shpaluar atë se pse Fronti Europian dueht të ngadhnjejë dhe Bujar Osmani duhet në mënyrë më plebishitare të marrë votën e turqëve, egjiptianëve dhe të gjithë neve. Është i përgatitur dhe Fronti Europian po realizon atë që nuk e ka realizuar askush deri më sot. Oponenca e Frontit Europian është VMRO dhe askush tjetër dhe përmes lëvizjeve të veta që ka bërë hap pas hapi që të shkurtojë deputetët që ata pretendojnë të marin në zgjedhjet parlamentare, janë bërë bashkë gjithë faktori politik shqiptar dhe gjithandej ku garojmë është që të maksimalizojmë votën e deputetëve që do jenë në parlament e duke marrë në çdo zonë më shumë vota në konto të Frontit Europian sigurisht që ulet numri i deputetëve të tyre, tha Sela.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT