Tuesday, May 21, 2024
spot_img

Fronti Europian hap shtabin në Tetovë, Faton Ahmeti: Në këto zgjedhje garojmë në super ligë

Në atmosferë impozante dhe në prani të qindra qytetarëve, simpatizantëve, aktivistëve dhe eksponentëve të partive nga koalicioni “Fronti Europian”, mbrëmë në Tetovë, Bashkimi Demokratik për Integrim hapi shtabin zgjedhore për zgjedhjet presidenciale të 24 prillit dhe atyre parlamentare të 8 majit.

Të pranishëm në hapjen e shtabit elektoral në Tetovë, ishin sekretari i përgjithshëm i BDI-së, Faton Ahmeti, shefi i shtabit qendror dhe ministri i Financave, Fatmir Besimi, kandidatja për deputete nga radhët e BDI-së, Rina Ajdari, zëvendës ministrja e punëve të jashtme dhe kandidate për deputete nga radhët e PDSH, Fatmire Isaku, kryetari i PDE, Arjanit Hoxha, ministri i Shëndetësisë, Ilir Demiri

Shefi i shtabit qendror të Bashkimit Demokratik për Integrim, Fatmir Besimi informojë për aktivitet e shtabit në nivel qendror dhe për punën e palodhshme dhe të pasuksesshme të shtabeve lokale. Ai foli për rëndësinë e “Frontit Europian” dhe zgjedhjet e ardhshme presidenciale dhe parlamentare në aspektin e integrimit të vendit në BE, dhe bëri thirrje për një fushatë të qetë dhe demokratike.

Sekretari i përgjithshëm i BDI-së, Faton Ahmeti në fjalën e tij tha se po e fillojmë fushatën për Zgjedhjet Presidenciale nga Reçica e Vogël, vendi ku janë marrë gjithmonë vendime të rëndësishme për popullin, dhe do të vazhdojmë edhe më tutje të qëndrojmë përballë çdo stuhie që na e rrezikon të mirën e përgjithshme të të gjithë qytetarëve.

“Sonte po e hapim Shtabin zgjedhor të Tetovës, që do të shërbejë për të koordinuar aktivitetet e degës që do të kemi gjatë fushatës. Zgjedhjet e tanishme janë të rëndësisë së veçantë. Kur i gjithë rajoni po përballet me ndikimin rus dhe të shteteve tjera armiqësore, ne e kemi për detyrë që këtyre problemeve t’u dalim në ballë, ashtu siç ka bërë gjithmonë kryetari ynë, z.Ali Ahmeti dhe Bashkimi Demokratik për Integrim gjatë gjithë veprimtarisë politike. Siç kemi qenë garantë të ruajtjes të të drejtave të shqiptarëve, njëjtë do të jemi garantë dhe garantues për të gjitha bashkësitë tjera etnike. Të bëjmë fushat të qetë, të bëjmë fushat me dinjitet… ‘Fronti Europian’ betejën politike në këto zgjedhje, nuk e ka me partitë politike shqiptare. Ne kemi kalua në një ligë tjetër. ‘Fronti Europian’ në këto zgjedhje garon në super ligë. Ne kemi kënaqësinë, kemi privilegjit, që në këtë garë për president të shtetit ta kemi doktor Bujar Osmanin. Ai i cili diti të përfaqësoj në mënyrën më të mirë të mundshme në diplomaci dhe i cili do të jetë presidenti më i mirë i mundshëm i shtetit.”, tha Ahmeti.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT