Wednesday, May 29, 2024
spot_img

Fronti Europian në Likovë: Të zgjedhim të ardhmen europiane

Fronti Europian në Likovë: Të zgjedhim të ardhmen europiane

Kandidati për president Bujar Osmani, kandidatët për deputet Skender Rexhepi Zejd dhe deputeti Berat Ajdari sot kanë takuar banorët në komunën e Likovës.

Bujar Osmani para qytetarëve të Likovës foli për peshën dhe rëndësinë e zgjedhjeve presidenciale të 24 prillit, dhe atyre parlamentare të 8 majit.

Asnjëherë si tani nuk kemi qenë para dy të ardhmeve krejt ndryshe. Kanë mbetur edhe disa ditë që të vendosim se cilën të ardhme do e zgjedhim. A do të lejojmë që të na kthehet nacionalizmi I tërbuar që kërkon 61 deputet, apo do ta ruajmë kursin e dinjitetit të institucionalizuar nëpërmjet Frontit Europian. Politika është punë fisnike, ndoshta dikush e ka kontaminuar, ndoshta opozita me ketë fushatë të zezë, vetëm duke hedhur baltë me principin pështyj ndaj kundërshtarit se diçka do të ngjitet, ka krijuar përshtypje se politika është diçka e keqe. Politika nuk është punë e lehtë, është shërbim publik. Zgjedhjet presidenciale janë shumë të rëndësishme, për shkak se kemi ofertë historike dhe ka gjasa serioze për të triumfuar në raundin e parë, por edhe t’i themi stop nacionalizmit përjashtues që kërkon 61 deputet për tu hakmarrë për dinjitetin e institucionalizuar që e kemi si shqiptar. Ky është mision fisnik për të përmbledh barazinë përmes presidentit për të gjithë dhe për të integruar vendin në Bashkimin Europian në pesë vitet e ardhshme. Kjo do të varet nga vota juaj, tha në fjalën e tij Osmani.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT