Monday, July 22, 2024
spot_img

Futbollistët kamerunas gënjejnë për moshën e tyre në mënyrë që të shiten më mirë në Evropë

Federata e Futbollit të Kamerunit njoftoi sot se ka pezulluar deri në 62 futbollistë, të gjithë për falsifikim të moshës.

Më i famshmi nga të suspenduarit është Wilfred Natham Douala, i cili u paraqit për Kamerunin në Kupën e Kombeve të Afrikës së fundit.

Duala tërhoqi vëmendjen para fillimit të Kupës së Kombeve të Afrikës kur mori thirrjen e tij debutuese në ekipin kombëtar dhe u raportua se ishte 17 vjeç.

Të gjithë futbollistët e suspenduar aktualisht luajnë në ligën e Kamerunit.

Më së shumti lojtarë që kanë falsifikuar datat e lindjes vijnë nga klubi Sport Akademi, gjithsej 13.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT