Saturday, June 15, 2024
spot_img

Gashi: Maqedonia e Veriut është atdheu im, dhe Kosova është e prindërve të mi

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Afrim Gashi, pas thirrjes së djeshme të deputetit Hristijan Mickoski për të kërkuar falje për deklaratën “Kosova është atdheu im”, mëngjesin e sotëm përmes një komunikate për media dhe status në Facebook ka sqaruar: “Maqedonia e Veriut është atdheu im, kurse Kosova. është vendlindja ime apo vendlindja e prindërve të mi dhe e respektoj si të tillë për hir të tyre”.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT