Tuesday, June 18, 2024
spot_img

Gerrard mbetet trajner i Al Etifaq

Sipas burimeve nga Arabia Saudite, siç raporton BBC, Al Etifaq është gati të shpallë vazhdimin e bashkëpunimit me 43-vjeçarin Gerrard për dy sezone të tjera.

Gerrard u ul në stolin e klubit saudit në korrik të vitit të kaluar.

Jordan Henderson, i cili ishte shoku i klubit të Gerrard në Liverpool, u la i lirë nga klubi saudit në fillim të kësaj jave.

Henderson ka ndërprerë kontratën e tij trevjeçare me vlerë 700,000 funte në javë dhe do të vazhdojë karrierën e tij në Ajax.

Gerrard është një nga trajnerët më të paguar në botë me një pagë vjetore prej rreth 15 milionë paund dhe duhet të qëndrojë në klubin saudit deri në vitin 2027.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT