Friday, July 19, 2024
spot_img

Grubi: Po realizojmë mbi 2 miliardë euro investime në infrastrukturën rrugore të vendit!

Pas fillimit të Korridorit 8 dhe 10D, në rradhë për të filluar rrugën e saj të realizimit është një premtim tjetër i yni, Qarkorja e Tetovës, gurthemelin e së cilës e vendosëm sot me kolegët e kabinetit qeveritar nën kryesimin e Kryeministrit Talat Xhaferi, drejtorin e NP “Rrugët Shtetërore”, Ejup Rustemi dhe kryetarin e komunës së Tearcës, Nuhi Neziri.

 

 

Mbi pesë kilometra rrugë cilësore do të lehtësojnë qarkullimin e rreth 50.000 banorëve të rajonit të Pollogut duke mundësuar anashkalimin e hyrjes јо të domosdoshme në qytetin e Tetovës, largimin nga rrëmuja e komunikacionit dhe arritjen më të shpejtë në pikën kufitare Jazhincë me Republikën e Kosovës.

 

 

Qeveria ka ndarë 12 milionë euro për realizimin e këtij projekti kapital dhe afati i paraparë i realizimit të saj është 15 muaj.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT