Saturday, April 20, 2024
spot_img

Grupi Ndërkombëtar i Krizave: Prishtina të tërheqë njësitë speciale të policisë nga veriu i Kosovës

Prishtina duhet të tërheqë njësitë e saj speciale të policisë nga veriu i Kosovës, ku jeton shumica serbe, dhe derisa ta bëjë këtë duhet t’i vendosë në koordinim me KFOR-in. Kosova duhet të përmbushë nevojat e pakicës serbe të Kosovës, me ose pa një kornizë formale për autonomi, sugjeron raporti i fundit i Grupit Ndërkombëtar të Krizave.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT