Tuesday, May 21, 2024
spot_img

Humbësi më i madh në botë: Mori pjesë në 238 zgjedhje politike dhe nuk fitoi kurrë (VIDEO)

65-vjeçari nga shteti indian i Tamil Nadu ka marrë pjesë në 238 zgjedhje politike gjatë tre dekadave të fundit dhe ka shpenzuar mijëra dollarë për tarifat e regjistrimit.

Më së shumti që i ka ardhur fitores ka qenë në vitin 2011, kur kandidoi për asamblenë e përgjithshme të qytetit të Meturës dhe mori 6273 vota. Ai ishte shumë prapa fituesit (75,000 vota), por kjo i dha shpresë se një ditë do të mund të triumfonte.

Ajo ditë mund të vijë në të ardhmen, por Padmarajan thekson se fitorja është një objektiv dytësor. Vendosmëria dhe pranimi i humbjes janë çelësi – dhe askush nuk e bën më mirë se ai.

“Të gjithë kandidatët kërkojnë fitoren në zgjedhje, unë nuk jam”, tha së fundmi ai.

Ju mund të mendoni se ai po bën shaka, por ai nuk është. Pas 238 zgjedhjeve të pasuksesshme, Padmarajan dëshiron vetëm të vazhdojë serinë e tij të humbjeve.

Këtë vit ai do të tentojë për herë të 239-të, gjatë zgjedhjeve për zonën elektorale Dharmapuri në shtetin Tamil Nadu. Të shohim se çfarë do të ndodhë…

Historia e tij filloi në vitin 1998 kur ai kandidoi për post në qytetin e tij të lindjes Meturu. Ai e dinte që praktikisht nuk kishte asnjë shans, por donte të tregonte se “burri i zakonshëm” ka të drejtë të kandidojë për poste zyrtare.

Gjatë tre dekadave të fundit, ai ka humbur zgjedhjet ndaj figurave të shquara si kryeministri indian Narendra Modi dhe paraardhësit e tij, raporton Oddity Central.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT