Tuesday, June 18, 2024
spot_img

Ibrahimovic: Do të doja ta kisha shënuar atë gol

Zlatan Ibrahimovic ka shënuar shumë gola të mrekullueshëm në karrierën e tij të jashtëzakonshme. Kishte gjithçka nga gjuajtjet e mrekullueshme nga distanca, ekzekutimet pas driblimeve joreale, golat mbresëlënës me goditje kung fu.

Megjithatë, ai shënoi golin e tij në karrierë kundër Anglisë në Stokholm më 13 dhjetor 2012.

Suedia dhe Anglia luajtën një ndeshje miqësore, Zlatan kishte shënuar tashmë tre gola, dhe kur rezultati ishte 3:2 në kohën shtesë, Zlatan arriti të mposht Joe Hart me një gërshërë 40 metra.

Përveçse një gjeni i futbollit, Ibrahimovic është gjithashtu jashtëzakonisht egoist dhe vështirë se pranon se dikush është lojtar më i mirë se ai ose se dikush ka shënuar një gol më të mirë.

Në një intervistë të fundit, Zlatan u pyet se cili ishte goli më i bukur që kishte parë dhe që nuk ishte i tij.

“Uau, të gjithë golat e mi janë të çmendur sepse jam 197 cm i gjatë dhe peshoj 97 kg dhe nuk është normale të shënosh gola të tillë duke pasur parasysh gjendjen time. Por qëllimi që unë dëshiroj ishte i imi është goli i Zinedine Zidane në finalen e Champions League kundër Bayer Leverkusen. Zidane shënoi një gol me këmbën e tij të majtë nga një volejboll, dhe një e shtënë e tillë është e pamundur të përsëritet. Sidoqoftë, në 10 qëllimet më të bukura deri më tani, ka të paktën pesë të miat, “tha suedezi me të qeshur.

 

 

 

 

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT