Saturday, May 18, 2024
spot_img

Imerlije Saliu: Do jem gruaja e parë me mbulesë në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut

Kandidatja e VLEN-it, në zonën e gjashtë zgjedhore, Imerlije Saliu, në një intervistë për Gazetën Lajm, tha se gratë nuk duhet të shihen me atë që kanë mbi kokë, por se duhet të vlerësohen për atë që përfaqësojnë, për atë se çfarë mund të japin kontribut në shoqëri.

 

“Këtu mund të them se ka shumë motra si puna ime në dukje, kjo i përket kodit moral dhe etnik të veshjes, por në aspektin profesional ne kemi shumë gra shumë vajza të reja dhe zonja që duhet t’ju jepet hapësirë për tu dëshmuar”, ka deklaruar Imerlije Saliu, duke thënë se nuk beson se dukja është problem, ngase Maqedonia e Veriut është një vend me diversitete të ndryshme.

Ajo tha se duke e parë euforinë që është krijuar, shpreson se do të jetë deputete në Kuvend.

“Shpresoj të jem zëri i femrës dhe grave në parlament por edhe i të gjithë qytetarëve. Por edhe i të gjithë grave në veçanti të cilët deri sot nuk e kanë patur hapësirën dhe mundësinë për ta dëshmuar veten”, deklaroi Imerlije Saliu.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT