Thursday, July 25, 2024
spot_img

Inter mposhti Lazion dhe shkoi në finalen e Superkupës së Italisë!

Lojtarët e Interit kanë festuar ndaj Lazios me 3:0 në gjysmëfinalen e Superkupës së Italisë, duke shkuar kështu në finale ku presin Napolin, i cili më parë mposhti me të njëjtin rezultat Fiorentinën pak më herët.

Interi ishte një kundërshtar shumë më i mirë që në fillim, gjë që dha rezultat në çerekun e parë të ndeshjes, kur Markus Thiram shënoi një gol dhe solli epërsinë shumë herët. Në minutën e 17-të të lojës u luajt, Federico DiMarco asistoi dhe francezi shënoi golin në vendin e duhur.

y rezultat shkoi në pjesën e parë, ndërsa në fillimin e pjesës së dytë gjithçka ishte pak a shumë e rregulluar.

U luajt minuta e 50-të e ndeshjes, arbitri tregoi penalltinë dhe Hakan Calhanoglu ishte i sigurt dhe tashmë ishte 2:0. Interi tashmë e ka zgjidhur problemin e fituesit aty dhe “gozhda në arkivol” e fundit për Lazion ka qenë në minutën e 87-të, kur edhe Fratesi ka shënuar gol.

Vetëm dy minuta më vonë, Ćiro Imobile shënoi gol, por ai u anulua për shkak të lojës me dorë, kështu që rezultati mbeti – 3:0.

Dueli final mes Interit dhe Napolit është caktuar të hënën më 22 janar.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT