Tuesday, May 21, 2024
spot_img

Ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Medi Veseli nga sot e tutje do të jap kontributin e tij në KALANË e SHPRESËS dhe të DINJITETIT

Vlerat profesionale dhe kombëtare gjithmonë duhet të jenë prioritet kryesor. Andaj Lëvizja BESA tashmë njihet si fole në të cilën mblidhen të gjithë figurat më të shquara si në aspekt profesional ashtu edhe në aspektin kombëtar.

Ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Medi Veseli nga sot e tutje do të jap kontributin e tij në KALANË e SHPRESËS dhe të DINJITETIT.

Si nxënës i shkollës së mesme, Mediu ka marrë pjesë në të gjitha aktivitetet për themelimin e Universitetit të Tetovës. Më pas iu bashkua edhe UÇK-së. Pasi e kreu obligimin kombëtar si ushtar i UÇK-së, Ai vazhdoj të punoj për të ardhmen e shëndosh të rinisë. Për 18 vite me radhë punon si mësimdhënës. Po ashtu, për dy mandate (2013-2021) ka qenë këshilltar në Këshillin Komunal të Komunës së Bërvenicës.
Mediu tani do të jetë pjesë e Lëvizjes BESA, sepse ja VLEN për NDRYSHIMIN që vjen!

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT