Saturday, April 20, 2024
spot_img

Izet Mexhiti: Pikërisht në këtë qeveri me shumë ministra shqiptarë ndodh ikja më masive e shqiptarëve nga vendlindja

Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti në emisionin Çim Peka Live në Syri TV, mes tjerash tha: “Pikërisht në këtë qeverisje kur ka më shumë se asnjëherë më parë pushtet partia në qeveri, ndodh eksodi më i madh i shqiptarëve nga RMV.

Në Mateç të Likovës për 3 vite 200 të ri janë larguar nga vendlindja. Mos flas për Kërçovë, Tetovë, Strugë e Dibër etj.

 

Ka ministra shqiptarë, zv kryeministra, por këtë nuk e ndjen qytetari shqiptar, nuk e ndjen as biznesi shqiptar, por vetëm pushteti dhe familjet e tyre”.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT