Sunday, July 14, 2024
spot_img

Jo të gjithë e kanë nënshkruar Kodin për Zgjedhje të Drejta

Të shtatë kandidatët për president të vendit janë paraqitur, por jo të gjithë kanë nënshkruar sot kodin për zgjedhje të ndershme dhe demokratike.

Me nënshkrimin e tyre, ata u zotuan se do të respektojnë ligjet, rregullat dhe rregulloret

zgjedhore, si dhe sundimin e ligjit në organizimin dhe zhvillimin e zgjedhjeve.

Jakimovski, nga ana tjetër, tha se është i pakënaqur, sepse nuk do të ketë master-debate

parazgjedhore, siç sugjeroi presidenti aktual, Stevo Pendarovski , i cili kandidon për një

mandat të ri.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT