Saturday, April 20, 2024
spot_img

Këshilli Evropian vendosi të hapë negociatat e anëtarësimit me Bosnjë dhe Hercegovinën

Këshilli Evropian vendosi sonte për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Bosnjë-Hercegovinën, bëri të ditur kryetari i Këshillit, Charles Michel.

Mishel e uroi X për BеH dhe tha se vendi i saj është në familjen evropiane.

 Vendimi i sotëm është një hap kyç përpara në rrugën tuaj drejt BE-së. Tani puna e vështirë duhet të vazhdojë që Bosnja dhe Hercegovina të përparojë në mënyrë të qëndrueshme, siç dëshiron populli juaj, shkroi Michel.

Vendimi u mor në bazë të raportit me shkrim të Komisionit Evropian që rekomandon fillimin e negociatave të pranimit me BiH.  

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT