Sunday, July 14, 2024
spot_img

Kosova mund të pranohet në Këshillin e Evropës; Serbia: Është e turpshme dhe skandaloze

Komisioni për Çështje Politike dhe Demokraci i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës sot me shumicë votash ka dhënë opinion pozitiv për pranimin e Kosovës në Këshillin e Evropës, të cilin Beogradi e quajti menjëherë “vendim skandaloz dhe i turpshëm”. .

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT