Saturday, April 20, 2024
spot_img

Kosova një hap më afër anëtarësimit në KiE, presidenti Begaj: Arritje e merituar!

Presidenti Bajram Begaj e cilëson arritje të merituar miratimin e propozimit për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës, që shënjon hapin e parë drejt kësaj perspektive.

Kreu i shtetit shprehet gjithashtu se kjo dëshmon përkushtimin e palëkundur politik të Kosovës ndaj vlerave dhe standardeve evropiane

“Arritje e merituar e Kosovës në rrugëtimin e saj drejt anëtarësimit të plotë në Këshillin e Evropës. Kjo dëshmon përkushtimin e palëkundur politik të Kosovës ndaj vlerave dhe standardeve evropiane”, shkruan Begaj në platformën X.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT