Sunday, July 14, 2024
spot_img

Krasniqi në trevjetorin e Qeverisë Kurti: Tre vite mashtrim dhe degradim

ryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) opozitare, Memli Krasniqi, ka akuzuar Qeverinë e Albin Kurtit në tre vjetorin e emërimit të saj, për mashtrim dhe degradim të shtetit, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Krasniqi në faqen e tij në Facebook ka publikuar një video material ku përmbledh “disa nga aferat dhe skandalet e Qeverisë Kurti 2 në këto tre vite”.

Kreu i partisë më të madhe opozitare parlamentare në Kosovë thotë se mbi të gjitha këto tre vite kanë zbuluar natyrën mashtruese të kryeministrit Kurti dhe kabinetit të tij, “duke i shkaktuar dëme të mëdha shtetit dhe qytetarëve”.

– Tre vite degradim – korrupsion – nepotizëm. Tre vite keqqeverisje – izolim – frikë. Tri vite mashtrim!, ka shkruar Krasniqi në Facebook.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT