Sunday, July 14, 2024
spot_img

Kroacia: Napolitankat Kit Kat tërhiqen nga tregu

Inspektorati Shtetëror Kroat tërhoqi nga tregu napolitankat “Nestle Kit Kat mini” për shkak të pranisë së vajrave minerale, njoftoi Agjencia për Bujqësi dhe Ushqim.

Është duke u tërhequr vetëm “Nestle Kit Kat Mini” 200 g në çanta seri 40580734, me afat ruajtje prej 01.2025, transmeton Dnevnik.hr.

Prodhuesi është Nestle Deutschland AG, Frankfurt, Gjermani, dhe distributori për Kroacinë është Nestle Adriatic d.o.o. nga Zagrebi.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT