Wednesday, April 17, 2024
spot_img

Kryetari i PDSH Menduh Thaçi ftoi gjithë duhet të bashkohen në këtë front.

“Më vjen keq që opozita e sheh këtë fushatë si garë mes neve dhe atyre dhe jo me parimin kryesor siç e shohim ne, pro BE dhe kundër Rusisë. Jo vetëm sondazhet por edhe fëmijët e vegjël e dinë se ato do të humbin në këto zgjedhje bindshem, vetëm prej BDI-së.

 

Ndikimi rus është i shtrirë në vendet e rajonit, ndaj ne me 30 deputetë parandalojmë ndikimin rus në vendin tonë. Ju na njihni që shumë vite, e dini që në nuk bëjmë kompromise me vijat e kuqe, me interesin tonë madhor kombëtar, sepse shqiptarët dhe Maqedonia e ka vendin në mes të civilizimit europian.

Ndaj, Opozitës i them se ne nuk merremi me ju, sepse ka kohë të merremi me ju, këtë sfidë e kemi me Rusinë. Ndaj ju ftoj që bashkarisht të reshtohmi në këtë front. Unë e di që opozita maqedonase mund ta ndërroj fjalorin pas zgjedhjeve, por mund të jetë vonë për ato”, u shpreh Thaçi.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT