Friday, June 14, 2024
spot_img

Kryetari i PDSH-së, z. Menduh Thaçi bëri homazhe tek varri i Arbën Xhaferit me rastin e 76- vjetorit të lindjes së tij.

“Gjeneratat tona kanë njohuri të plotë për veprimtaritë e tij politike, por për gjeneratat e reja duhet të kemi parasysh se Arbën Xhaferi është një ndër mendimtarët dhe luftëtarët më të spikatur të idesë se mbijetesa e kombit Shqiptar ka kuptim vetëm në kuadër të civilizimit perëndimor.
Unë isha sot për ta nderuar, për ta kujtuar kryetarin, për ta respektuar por edhe për të Ju thënë Shqiptarëve të Maqedonisë që sado që këtu paraqiten lloj-lloj ide apo formacione politike të vogla, të mëdhaja apo të reja duhet të jenë të qetë, të jemi bashkërisht optimist se ideja dhe programi jonë mbijeton.
Fatmirsisht kemi një mbështetje të fuqishme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian”, theksoi kryetari Thaçi.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT