Tuesday, May 21, 2024
spot_img

Kurti sot me homazhe në Kaçanik e Gjakovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot nga ora 9:00 do të bëjë homazhe dhe vendosë kurora me lule në vendin e rënies, pranë lapidarit të ngritur në Lagje të Re, në Rakoc si dhe në Kompleksin Memorial “Varrezat e Dëshmorëve”, Kaçanik.

Më pas merr pjesë në manifestimin qendror “Ditët e Shqipes” 2024. Nga ora 11:30 bëhen homazhe, ndërsa në 12:00 fillimi i manifestimit te Kompleksi Memorial në Koshare, Komuna e Gjakovës.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT