Friday, June 14, 2024
spot_img

Ky është momenti kur lideri opozitar korean sulmohet me thikë në qafë (VIDEO)

Lee Jae-myung, i cili drejton Partinë Demokratike të Koresë së Jugut, po iu fliste gazetarëve në një konferencë shtypi gjatë një vizite në një kantier ndërtimi në portin e Busan të martën në mëngjes, kur ndodhi therja me thikë.

Sulmuesi thuhet se iu afrua atij për t’i kërkuar një autograf, përpara se papritmas të hidhej përpara për ta goditur me thikë, transmeton klankosova.tv.

Videot e sulmit të postuara në mediat sociale tregojnë se Lee fillimisht u rrëzua në turmë dhe më pas në tokë, ndërsa disa njerëz përpiqen të frenojnë sulmuesin.

Arma ishte një thikë 18 cm (7 in), të cilën sulmuesi tha se e kishte blerë në internet, tha policia në një konferencë për media. Sulmuesi u kap menjëherë dhe u arrestua.

Prokurorët planifikojnë të ngrenë akuza për vrasje në tentativë kundër tij, tha Yonhap.

The post Ky është momenti kur lideri opozitar korean sulmohet me thikë në qafë (VIDEO) first appeared on Tetova1.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT