Friday, June 14, 2024
spot_img

Lavdërimet e Pochettino për Palmer dhe Broja pas fitores së Preston

Broja hapi rezultatin me një goditje të mirë me kokë dhe ishte i pafat për të mos marrë një tjetër, duke goditur traversë dhe një gjuajtje largoi vijën.

Më shumë gola ndoqën shpejt, me Thiago Silva me kokë në këndin e Palmerit – ky i fundit regjistroi përfshirjen e tij të 15-të të golit të sezonit – përpara se Raheem Sterling të gjuante në një goditje dënimi dhe Enzo Fernandez ta bënte katërtën nga afërsia vonë.

Mauricio Pochettino diskutoi performancën dhe formën e Broja pasi sulmuesi shënoi golin e parë vendimtar për të hapur portat.

“Është vërtet e rëndësishme për të, por duhet të jem i sinqertë, mendoj se ai duhet të përdorë këtë lloj loje për të shënuar një gol, për të ndjerë rrjetën dhe për t’u përmirësuar”, tha Pochettino.

“Përmirësohu jo vetëm në gjendjen fizike apo aftësinë e tij për të punuar, por edhe në gjuhën e trupit. Ai duhet të rritet dhe të shkojë përpara, të buzëqeshë, të jetë pak më pozitiv.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT