Saturday, May 18, 2024
spot_img

Logoja e 30-vjetorit të themelimit të UT-së iu dhurua familjes së profesor Fadil Sulejmanit

Logoja e 30-vjetorit të themelimit të UT-së iu dhurua familjes së profesor Fadil Sulejmanit

 

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Jusuf Zejneli, sot në Prishtinë i dhuroi logon e vitit jubilar familjes së themeluesit dhe Rektorit të parë të UT-së Prof. Dr. Fadil Sulejmani, si shenjë mirënjohjeje dhe nderimi të thellë ndaj gjithë kontributit të dhënë për ngritjen e kësaj kështjelle të dritës, dijes, emancipimit, e të realizimit të ëndrrës të kahmotshme të shqiptarëve, të shkollimit në gjuhën amtare.

Emri i Prof. Dr. Fadil Sulejmanit – rektorit historik, është i lidhur ngushtë me emrin e Universitetit të Tetovës, ka qene dhe do të jetë pikë referimi dhe frymëzimi në çdo ditë dhe për çdo vit të dedikuar në përkushtimin për dije.

 

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT