Saturday, June 15, 2024
spot_img

LSDM filloi procedurën për zgjedhjen e presidentit të ri

Zgjedhjet për presidentin e ri të partisë. Për 9 qershor, javë, është një anëtar i cili do të analizojë arsyet për rezultatin e zgjedhjes, një zgjedhje qendrore e partisë parashikoi dhe ndryshime në Statutin e partisë për mandatin e presidentit të zgjedhur në radhët e brendshme të partive zgjedhjet do të jenë katër vjet.

Zyra deri më tani nuk ka, por disa anëtarë të partisë nuk e dinë se mund të jetë kandidati. Slavjanka Petrovska, përfaqësuese e ministrit të mbrojtjes, konfirmoi se do të kandidojë për president, një ombrellë e tillë në publikun e dëshmoi dhe Stefano Godoev, drejtori aktual i Doganave, por ai nuk konfirmoi se do të jetë kandidat për president. 

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT