Monday, June 24, 2024
spot_img

Lunin mund të zëvendësojë Thibaut Courtois si portieri kryesor i Realit

Sipas “El Nacional”, vendimi i trajnerit Carlo Ancelotti do të mbetet në fuqi edhe pas rikuperimit të belgut. Në gusht 2023, Courtois u diagnostikua me një këputje të ligamentit të kryqëzuar të përparmë në gju.

Siç u raportua më parë se Ancelotti vendosi ta bëjë Lunin portierin kryesor në një çift me spanjollën Kepa Arrizabalaga.

Lunin mbrojti në 10 ndeshje për Realin këtë sezon, pranoi gjashtë gola dhe mbajti portën e pastër pesë herë.

Kontrata e 24-vjeçarit ukrainas me klubin madrilen është e vlefshme deri në verën e vitit 2025. Portali “Transfermarkt” vlerëson vlerën e portierit në tetë milionë euro.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT